Menu:

Wpisy

O serwisie

Mieszkanie w prywatnym domu jest ogromnym przywilejem w dzisiejszych czasach. Korzystając z takiej możliwości przygotowujemy dom według własnego gustu, dzięki czemu znacznie podnosimy komfort. Budowanie domu to bardzo trudny proces, pod względem finansowym jak również technologicznym. Zwykle samo budowane wykonywane jest ściśle według projektu technologicznego. Większą swobodę mamy podczas wyboru wystroju i elementów składowych każdego pomieszczenia. Jest to chwila, która cieszy każdego inwestora, ponieważ to właśnie podczas dobierania wystroju możemy pokazać własny charakter i dostosować dom do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dość odpowiedzialny, ponieważ od naszych decyzji będzie zależał wygląd naszego budynku.

Kategorie

Wystrajanie wnętrz powinniśmy zacząć od oceny naszych własnych możliwości, jak sami się pewnie domyślacie od zasobności naszego portfela zależy, jakość wykończenia naszego budynku. Jednak należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko, postaramy się w poniższym artykule udowodnić, że posiadając mały fundusz możemy również urządzić nasze mieszkania w sposób imponujący. Wystrój naszego domu będzie zależał wyłącznie od poziomu naszej kreatywności i wyobraźni. https://wawadizajn.pl/pl/c/Sofy/113 kołki sprężyste http://domowenastroje.pl/category/narzuty-sypialnia

Wpisy z Listopad, 2014

Jak zaprojektować swoje meble z palet ?

Jak zaprojektować swoje meble z palet ? Meble są ważnym elementem każdego domu to one decydują o tyj jak wygląda wnętrze. Podstawowymi meblami w każdym domu są siedliska, czyli fotele łóżka oraz stoliki o rożnych wymiarach. Na rynku można wybierać pomiędzy rożnymi kształtami oraz wielkościami mebli jednak zawsze istnieje ryzyko ze ktoś kupi te same. Jak wiec umeblować dom i mieć pewność ze będzie on oryginalny i jedyny w swoim rodzaju? Odpowiedz jest prosta wystarczy tylko trochę pomysłu, aby stworzyć samemu meble. Znakomitym materiałem do pracy jest drewno, jeśli poosiadamy jakieś niepotrzebne kawałki, pozostałe po budowie palety to na pewno wszystko wykorzystamy. Na początku projektujemy meble i zbieramy ich wymiary następnie z gotowych palet wykonujemy podstawę, do której przytwierdzimy nóżki lub podstawki w zależności od rodzaju mebla, jaki wykonujemy. Palety są prostym materiałem nie trzeba przy nich posiadać specjalnych zdolności. Kolejnym krokiem jest wypolerowanie surowego drewna papierem ściernym oraz malowanie. Można tutaj wybierać dowolny kolor trzeba jednak pamiętać o dodatkowej warstwie lakieru, aby mebel był zabezpieczony przed ścieraniem. Własnoręcznie wykonane meble są wspaniałym pomysłem na oszczędzenie gotówki i stworzenie czegoś innowacyjnego.

Wpisy z Listopad, 2014

Dekoracja małej łazienki

Dekoracja małej łazienki Łazienka to niezbędne pomieszczenie w każdym domu. Sposobów na jej wykończenie w czasach obecnych jest nieskończenie wiele, jednak każdy z nich pasuje do różnych idei. Oczywiście pierwszym krokiem urządzając łazienkę, powinniśmy dostosować elementy dekoracyjne do jej wielkości. W dzisiejszym artykule zajmiemy się dekoracją małej łazienki. Małe pomieszczenie to zwykle problemy, ponieważ ciężko jest pogodzić elementy użytkowe z dekoracyjnymi jak nie mamy na to miejsca. Oczywiście łazienka musi spełniać podstawowe zadania, a wiąże się to z ulokowanie w niej różnych elementów. Najbardziej charakterystyczne są naturalnie prysznic, wanna, umywalka, pralka szafki oraz różne elementy dekoracyjne. Mała łazienka najczęściej wyposażona jest wyłącznie w prysznic, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca, a dodatkowo zapewnia nam możliwość szybkiej kąpieli, co w przypadku wanny zwykle jest wykluczone. Większość wyposażenia jest również niewielka, mowa tutaj o umywalce czy szafkach. Potrzebne są nam one, aby ulokować ręczniki czy podstawową chemię, która ułożona na zewnątrz nie wygląda pięknie. Pamiętajmy jednak, że pomimo małej łazienki możemy ją pięknie przygotować, która stanie się ozdobą naszego mieszkania.

Wpisy z Listopad, 2014

Drzwi zewnętrzne, jako element dekoracyjny

Drzwi zewnętrzne, jako element dekoracyjny Na wygląd zewnętrzny domu bardzo wielki wpływ ma jego wejście, a w szczególności drzwi frontowe. Jest to bardzo ważny element, każdego budynku, ponieważ oprócz elementu dekoracyjnego pełni również funkcję zabezpieczającą. Dobór odpowiednich drzwi frontowych pomoże nam podnieść estetykę naszego domku, ale również zwiększy poziom bezpieczeństwa przebywających w nim domowników. Wybór drzwi zależy tylko i wyłącznie od naszego upodobania, a wybór w czasach obecnych jest ogromny. Zaczynając od drzwi wykonywanych z drzewa, poprzez metalowe, aż do drzwi produkowanych z tworzyw sztucznych. Zwykle drzwi to niejednolity element, ale bardzo często widuje się elementy dekoracyjne wykonywane z różnego rodzaju szkieł. Bardzo modnym trendem są drzwi antywłamaniowe, a jak sama nazwa wskazuje pomagają nam zabezpieczyć nasz dorobek przed włamaniami. Spośród wymienionych drzwi najbezpieczniejsze i najżywotniejsze są drzwi metalowe. Oczywiście zanim przystąpimy do montażu drzwi metalowych należy odpowiednio przygotować ościeżnicę, a powodem jest naturalnie waga tych drzwi. Warto również wspomnieć o odpowiednim impregnowaniu drzwi, dzięki czemu będą piękną ozdobą naszego domu przez długie lata.

Wpisy z Listopad, 2014

Wystrój głównej sypialni

Wystrój głównej sypialni Główna sypialnia jest to pomieszczenie przeznaczone dla gospodarzy. Pomieszczenie to ma charakter ściśle intymny, a więc musi być przygotowany zgodnie z gustem oraz potrzebami pary je zamieszkujące. Jak wiadomo centralnym miejscem czołowej sypialni każdego domu jest łoże. W zależności od wielkości pomieszczenia możemy sobie pozwolić na wielkie łoże, które pomoże nam o wiele szybciej wypocząć. Łoże to jednak nie wszystko, ponieważ w sypialni spędzamy sporą część naszego dnia, a więc powinna być przygotowana w ten sposób, aby przebywanie w niej było samą przyjemnością. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w niej szafek nocnych zaraz przy łoży. Sprawi to, że w każdej chwili będziemy mogli odłożyć na nie podręczne przedmioty. Zwykle na szafkach nocnych znajdują się lamki nocne, budziki, telefony komórkowe, oraz wiele innych przedmiotów podręcznych. W sypialni często spotykane są również toaletki. Miejsce to w szczególności przeznaczone jest dla damskiej części użytkowników. Panie często po przebudzeniu lubią nałożyć makijaż czy po prostu zobaczyć jak wyglądają, a toaletka poza miejscem na przechowywanie kosmetyków oferuje nam również wielkie lustro. Kolorystyka sypialni dostosowana przeważnie jest do gustu użytkowników.

Wpisy z Listopad, 2014

Pokój dla małego dziecka

Pokój dla małego dziecka Dzieci są ogromną radością jednak wywracają nasz świat do góry nogami. Dobrze zapewnić im pewną przestrzeń życiowa, dzięki czemu rodzice zyskają czas dla siebie, a malec pokój, w którym będzie wypoczywał. Na miejsce dla maluszka dobrze wybierać pokój znajdujący się przy naszej sypialni dzięki temu wszystkie czynności, jakie musimy przeprowadzić z dzieckiem odbędą się sprawniej. Na samym początku pokój maluszka musi spełniać funkcje opiekuńczą, czyli to w nim będziemy zajmować się malcem pielęgnować go nie musimy się martwić o dekoracje, ponieważ dziecko początkowo nawet ich nie widzi. Stawiamy w takim pokoju na funkcjonalność możemy ją otrzymać dobrze meblując pomieszczenie. Do pokoju wstawimy na początku łóżeczko, musi być daleko od grzejnika, ale nie przy oknie. Grzejnik wysusza powietrze z kolei okno może powodować przeciągi, co jest dla noworodka niebezpieczne. W pokoju takim nie może zabraknąć też komody na kosmetyki oraz ubranka. Rodzice w takim pokoju będą spędzać wiele czasu, dlatego też dobrze jest w pokoju umieścić wygodny fotel, pomoże mamie w czasie karmienia oraz wypoczynku. Pokój dziecka jak wcześniej było wspomniane musi być funkcjonalny nie oznacza to bynajmniej ze nie możemy, jako rodzice odpowiednio go udekorować. Można w tym celu zastosować żywe barwy na ścianach czy kolorowe naklejki, na pluszami i zabawki przyjdzie czas na początku są zbędne, ponieważ tylko się kurza.

Wpisy z Listopad, 2014

Pokój na poddaszu

Pokój na poddaszu Na rynku dostępnych jest wiele gotowych projektów można wybierać domy o rożnej wielkości kształcie, wszytko zależy do tego, jakie mamy predyspozycje. Coraz więcej inwestorów skłania się jednak na domki z poddaszem mieszkalnym. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, po pierwsze pomieszczenia same w sobie już są ciekawe. Dzięki licznym skosom można stworzyć tutaj wspaniałe pokoje. Tak na prawdę nie trzeba nawet dużego wkładu, aby pomieszczenia były ładne. Pokój na poddaszu trzeba urządzać według określonych zasad, czyli najpierw wstawimy na oświetlenie, ponieważ z braku dużego standardowego okna do pokoju wpada mało światła. Ściany z kolei dobrze jest pokryć w dwóch kolorach wówczas pokój będzie wyglądał nowocześnie. Sufit powinien być biały, aby odbijać światło z kolei boczne ściany mogą być w dowolnym kolorze. Pokój na poddaszu z racji swojego kształtu trzeba właściwe umeblować. Pod skosem dobrze jest ulokować łóżko do spania lub małe szafki tak abyśmy otrzymali jak najwięcej powierzchni użytkowej. Ciekawym rozwiązaniem na poddaszu są też dekory można tutaj w zależności od przeznaczenia pokoju użyć ciekawych figurek, zdobień, czy obrazów. Musimy pamiętać też o tym ze bardzo często w pokoju na poddaszu znajduje się belka ją też można dobrze zaaranżować wystarczy tylko obłożyć ją kamieniem czy klinkierem i zawiesić na niej ramki, aby wnętrze nabrało innego wyrazu.