Menu:

Wpisy

O serwisie

Mieszkanie w prywatnym domu jest ogromnym przywilejem w dzisiejszych czasach. Korzystając z takiej możliwości przygotowujemy dom według własnego gustu, dzięki czemu znacznie podnosimy komfort. Budowanie domu to bardzo trudny proces, pod względem finansowym jak również technologicznym. Zwykle samo budowane wykonywane jest ściśle według projektu technologicznego. Większą swobodę mamy podczas wyboru wystroju i elementów składowych każdego pomieszczenia. Jest to chwila, która cieszy każdego inwestora, ponieważ to właśnie podczas dobierania wystroju możemy pokazać własny charakter i dostosować dom do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dość odpowiedzialny, ponieważ od naszych decyzji będzie zależał wygląd naszego budynku.

Kategorie

Wystrajanie wnętrz powinniśmy zacząć od oceny naszych własnych możliwości, jak sami się pewnie domyślacie od zasobności naszego portfela zależy, jakość wykończenia naszego budynku. Jednak należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko, postaramy się w poniższym artykule udowodnić, że posiadając mały fundusz możemy również urządzić nasze mieszkania w sposób imponujący. Wystrój naszego domu będzie zależał wyłącznie od poziomu naszej kreatywności i wyobraźni. gabloty na modele http://www.etnobazar.pl moda

Archiwum kategorii 'Ciekawe aranżacje'

Garderoba obok sypialni

Garderoba obok sypialni W nowych projektach domów jednorodzinnych bardzo modnym trendem jest budowanie garderoby zaraz przy główniej sypialni. Większość młodych par posiada dość zasobną szafę z odzieżą, a wraz z zakupem nowych rzeczy rodzi się problem z ich przechowywaniem. W przypadku domów jednorodzinnych łatwą rzeczą jest wygospodarowanie kilku metrów kwadratowych przestrzeni obok sypialni na urządzenie garderoby. Zwykle jest to pomieszczenie integralne, przypisane jedynie do danego pomieszczenia. Dzięki temu możemy zrezygnować z licznych szafek czy komód, które zajmowały bardzo cenne miejsce w naszej sypialni. Garderoba to miejsce wielu szafek, wieszaków, zamykanych bądź nie. Wszystko w zależności od tego, jaki rodzaj garderoby posiadamy. Ważnym punktem w garderobie obok szafek i wieszaków jest wielkie lustro, które pozwoli podziwiać nasz wygląd. Przymierzając różne części garderoby chcemy zobaczyć jak na nas leżą, a dzięki lustru staje się to bardzo łatwe. Musimy pamiętać również o wydajnym świetle, które pomoże prawidłowo poruszać się po małym pomieszczeniu. Warto również pamiętać o stronie technicznej tego pomieszczenia, a mianowicie potrzebna jest wydajna wentylacja, dzięki czemu nasze ubrania będą świeże przez długi czas.

Archiwum kategorii 'Ciekawe aranżacje'

Urządzanie salonu

Urządzanie salonu Salon to centralna część każdego mieszkania, bez względu na to czy jest to dom jednorodzinny, czy wyłącznie mieszkanie w bloku. Każdy z nas potrzebuje miejsca do odpoczynku i relaksu, a dzięki odpowiednio urządzonemu pomieszczeniu znacznie podniesiemy komfort naszego życia. Najważniejszym miejscem w salonie w nowoczesnych projektach budynków mieszkalnym jest kominek. Pozwala on wprowadzić odrobinę luksusu do każdego mieszkania. Kominek to naturalnie dość wielka inwestycja, ponieważ trzeba zadbać o dokładnie wykonaną stronę techniczną. Kolejnym istotnym miejscem w każdym salonie jest część telewizyjna. Jak sama nazwa wskazuje pozwala członkom rodziny gromadzić się w jednym miejscu na wspólnym spędzaniu czasu przed telewizorem. Część telewizyjna pomijając sprzęt elektroniczny musi być wyposażona w miejsce do siedzenia. Zwykle są to kanapy oraz fotele, niezbędna jest również ława, która pozwoli nam wypić kawę czy herbatę. Dobierając kolorystykę tego pomieszczenia, powinniśmy kierować się jego wielkością. Jeżeli posiadamy niewielki salon, powinniśmy zastosować pokrycie podłogi o jasnym kolorze w ciemne pasy, co optycznie powiększy przestrzeń, natomiast ściany powinniśmy pomalować kolorami jasnymi, pastelowymi, dzięki czemu przestrzeń wyda nam się obszerniejsza.

Archiwum kategorii 'Ciekawe aranżacje'

Pokój dla alergika

Pokój dla alergika Alergia jest bardzo ciężką przypadłością, która dotyka coraz więcej ludzi w tym młodych. Alergia oznacza uczulenie na jakiś alergen, może być nim zwierzę,pokarm najczęściej jest to jednak kurz. Trudno zaprojektować wnętrze, które poza częścią funkcjonalną było by jeszcze ciekawe i innowacyjne, a zarazem bezpieczne. Jeśli dziecko ma uczulenie na kurz to pokój musi być wykonany w stylu minimalistycznym, znajdą się w nim tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Czyli po pierwsze łóżko komoda oraz biurko wszytko to, co jest potrzebne dziecku do dobrego funkcjonowania. Pokój alergika będzie jeszcze bardziej bezpieczny, kiedy usuniemy z nich przedmioty materiałowe. Wszelkie firany czy zasłony i dywany tylko gromadzą kurz powinniśmy, zatem z nich zrezygnować. Zamiast zasłon w oknach mogą się pojawić rolety, które osłonią od słońca i dadzą nam troszkę intymności. Z kolie dywan można wyrzucić i zamienić go na ciekawą podłogę. W pokoju alergika znakomicie spisze się podłoga gumowa, która dostępna jest na rynku już w kilku fajnych kolorach. Jeśli chodzi o dekoracje warto, aby je podkreślić w specjalnych ramach lub po prostu je zminimalizować, ponieważ wszelkie figurki zabawki tylko zbierają kurz i potęgują alergie.

Archiwum kategorii 'Ciekawe aranżacje'

Wystrój pokoju gościnnego

Wystrój pokoju gościnnego Pokój gościnny to pomieszczenie niezbędne w nowoczesnych projektach budynków mieszkalnych. Jak sama nazwa wskazuje swoje zastosowanie znajduje ono w chwili odwiedzin najbliższej rodziny lub przygodnych gości, którzy mają ochotę trochę się z nami rozerwać i spędzić w naszym domu noc. Dzięki przygotowanemu pokojowi dla gości możemy ze spokojną głową nie martwić się o niezbędną przestrzeń mieszkalną. Wystrój pokoju gościnnego nie musi być ekstrawagancki, powinniśmy się kierować wystrojem sypialni, ponieważ najczęściej do tego nam właśnie służy. Pokój gościnny zwykle nie przekracza kilkunastu metrów kwadratowych powierzchni, ponieważ do spania jest nam nie wiele potrzeba, poza wygodnym łóżkiem. Jest to naturalnie najważniejszy element pokoju gościnnego, zaraz po kilku szafkach lub komodach, aby nasi goście mogli rozłożyć swoje rzeczy osobiste. Dobierając kolorystykę ścian, powinniśmy kierować się w stronę stonowanych kolorów, które pomogą nam podnieść, jakość spania i odpoczynku w tym pokoju. Równie ważnym elementem jest dobór oświetlenia, ponieważ ostra barwa i jaskrawe światło staną się przeszkodą w relaksie, co z pewnością nie będzie chwalone przez osoby tam przebywające.

Archiwum kategorii 'Ciekawe aranżacje'

Urządzanie kuchni tradycyjnej

Urządzanie kuchni tradycyjnej Kuchnia tradycyjna to wielka duma każdej pani domu, a więc upiększanie jej i dekorowanie to zdecydowanie zaleta każdej kobiety. Kuchnia wykonana zgodnie z tradycyjnym modelem, to najczęściej pomieszczenie zamknięte o sporej powierzchni użytkowej, która często przekracza kilkanaście metrów kwadratowych. Dzięki swojemu rozmiarowi możemy w kuchni takiej pogodzić wiele elementów. Najbardziej charakterystyczne wykończenie kuchni to umeblowanie narożnikowe, które mieści w sobie kuchnię, zlew, lodówkę, zmywarkę oraz większość podręcznych urządzeń. W kuchni tradycyjnej modne są szafki wiszące, ulokowane nad narożnymi szafkami stojącymi. Bardzo popularnym trendem w kuchni o dużej powierzchni jest budowanie wyspy. Jest to zestaw mebli znajdujących się w centralnej części pomieszczenia. Służą one głównie, jako blat roboczy, a każda z pań domu będzie doskonale znała wartość dużego blatu roboczego. Nad wyspą zwykle montuje się wieszaki, na których możemy eksponować nasze wyposażenie. Bardzo wiele producentów wyposażenia kuchennego może się pochwalić wysoką użytecznością oraz pięknym wyglądem swoich produktem, a eksponowanie ich we własnej kuchni znacznie podnosi jej prestiż. Kuchnie tradycyjne nadal królują wśród nowoczesnych projektów mieszkań.

Archiwum kategorii 'Ciekawe aranżacje'

Klatka schodowa ozdobą pomieszczenia

Klatka schodowa ozdobą pomieszczenia Klatka schodowa to domena każdego domu piętrowego. Służy ona do przemieszczenia się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku. Do tego celu można również wykorzystywać windę, jednak zdecydowanie jest ona domeną budynków o większej ilości pięter, czyli na przykład boków. Klatka schodowa może być wykonana na kilka sposobów. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest metoda tradycyjna, a mianowicie wylewanie schodów betonowych, a następnie pokrywanie ich odpowiednim materiałem, wybranym przez inwestorów. Najczęściej są to drewno, ceramika lub tworzywa sztuczne. Ciekawszym rozwiązaniem jest budowanie schodów ażurowych na konstrukcji drewnianej. Do tego procesu powinniśmy zatrudnić odpowiedniego stolarza, który podejdzie do pracy rzetelnie i uczciwie, ponieważ schody w naszym domu muszą służyć przez kilkadziesiąt lat, a w przypadku niedokładnie wyprodukowanych schodów mogą one być przyczyną bardzo nieprzyjemnego wypadku. Schody ażurowe na konstrukcji drewnianej to jednak połowa pracy, ponieważ bardzo ważne dla wyglądu mieszkania jest ich pokrycie. Zwykle wybiera się drewno, aby konstrukcja wyglądała jednolicie. Stopnie drewniane, wymagają niestety dość częstej konserwacji, jednak przy odpowiednim dbaniu o nie oddają bardzo wdzięcznie piękny wygląd.