Menu:

Wpisy

O serwisie

Mieszkanie w prywatnym domu jest ogromnym przywilejem w dzisiejszych czasach. Korzystając z takiej możliwości przygotowujemy dom według własnego gustu, dzięki czemu znacznie podnosimy komfort. Budowanie domu to bardzo trudny proces, pod względem finansowym jak również technologicznym. Zwykle samo budowane wykonywane jest ściśle według projektu technologicznego. Większą swobodę mamy podczas wyboru wystroju i elementów składowych każdego pomieszczenia. Jest to chwila, która cieszy każdego inwestora, ponieważ to właśnie podczas dobierania wystroju możemy pokazać własny charakter i dostosować dom do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dość odpowiedzialny, ponieważ od naszych decyzji będzie zależał wygląd naszego budynku.

Kategorie

Wystrajanie wnętrz powinniśmy zacząć od oceny naszych własnych możliwości, jak sami się pewnie domyślacie od zasobności naszego portfela zależy, jakość wykończenia naszego budynku. Jednak należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko, postaramy się w poniższym artykule udowodnić, że posiadając mały fundusz możemy również urządzić nasze mieszkania w sposób imponujący. Wystrój naszego domu będzie zależał wyłącznie od poziomu naszej kreatywności i wyobraźni. chicago party bus rentals Świecąca kostka brukowa Warszawa

Archiwum kategorii 'Designe'

Elewacja zewnętrzna

Elewacja zewnętrzna Wygląd naszego domu i to jak oceniają go inni w dużym stopniu zależy od wykończenia elewacji zewnętrznej. Oczywiście jest to kwestia gustu i potrzeb każdego inwestora, a więc dość ciężko jest porównywać osobne projekty, jednak najbardziej popularne są elewacje pasujące do ogólnego zamysłu budynku. Elewacja jest to wykończenie zewnętrzne budynku. Inaczej mówiąc jest to tynk pokrywający ściany domu. Wykonywanie elewacji odbywa się zwykle na kilka sposobów. Metody dobiera się indywidualnie do budynku. W zależności od potrzeb tynki nakłada się bezpośrednio na ścianę lub na styropian czy inną izolację termiczną. Tynki nakłada bezpośrednio na ścianę wykorzystywane są w przypadku, jeżeli budynek wymurowany jest z podwójnej ściany. Dzięki takiemu systemowi izolacja termiczna umieszczona jest pomiędzy ścianami. Tynk taki charakteryzuje się dłuższą żywotnością, oraz większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli nasz dom posiada wyłącznie pojedynczą ścianę, zwykle nakłada się izolację na zewnątrz. Następnie nakłada się klej oraz siatkę wzmacniającą, a następnie nakłada się tynk. W zależności od gustów tynków mamy kilka rodzajów. Najczęściej wykorzystywanymi są teraz tynki akrylowe, które cechuje wysoka, jakość przy niskich kosztach.

Archiwum kategorii 'Designe'

Pokój na poddaszu

Pokój na poddaszu Na rynku dostępnych jest wiele gotowych projektów można wybierać domy o rożnej wielkości kształcie, wszytko zależy do tego, jakie mamy predyspozycje. Coraz więcej inwestorów skłania się jednak na domki z poddaszem mieszkalnym. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, po pierwsze pomieszczenia same w sobie już są ciekawe. Dzięki licznym skosom można stworzyć tutaj wspaniałe pokoje. Tak na prawdę nie trzeba nawet dużego wkładu, aby pomieszczenia były ładne. Pokój na poddaszu trzeba urządzać według określonych zasad, czyli najpierw wstawimy na oświetlenie, ponieważ z braku dużego standardowego okna do pokoju wpada mało światła. Ściany z kolei dobrze jest pokryć w dwóch kolorach wówczas pokój będzie wyglądał nowocześnie. Sufit powinien być biały, aby odbijać światło z kolei boczne ściany mogą być w dowolnym kolorze. Pokój na poddaszu z racji swojego kształtu trzeba właściwe umeblować. Pod skosem dobrze jest ulokować łóżko do spania lub małe szafki tak abyśmy otrzymali jak najwięcej powierzchni użytkowej. Ciekawym rozwiązaniem na poddaszu są też dekory można tutaj w zależności od przeznaczenia pokoju użyć ciekawych figurek, zdobień, czy obrazów. Musimy pamiętać też o tym ze bardzo często w pokoju na poddaszu znajduje się belka ją też można dobrze zaaranżować wystarczy tylko obłożyć ją kamieniem czy klinkierem i zawiesić na niej ramki, aby wnętrze nabrało innego wyrazu.

Archiwum kategorii 'Designe'

Pralnia z suszarnią

Pralnia z suszarnią Wybierając projekt domu watro sprawdzić, jakie posiada on pomieszczenia, powinniśmy zwrócić uwagę na ich metraż oraz rozmieszczenie. Dobrze jest też wygospodarować miejsce na suszarnie z pralnią szczególnie, kiedy nie mamy wolnego strychu i piwnicy. Problem ten jest szczególnie duży, kiedy przychodzi pora zimowa a my nie mamy gdzie suszyć naszego prania. Na pralnie z suszarnią nie potrzebujemy tak naprawdę wiele miejsca wystarczy tylko cala przestrzeń właściwie zaaranżować, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Po pierwsze musimy ulokować dobrze pralkę nie powinna zabierać nam dużo miejsca dobrym rozwiązaniem jest urządzenie jej w zabudowie, dzięki czemu otrzymujemy przestrzeń na ręczniki środki czystości czy nawet kosze na bieliznę. Jest to bardzo wygodne rozmieszczenie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na mniejszej przestrzeni zyskujemy dużo miejsca na suszarnie. Suszarnia to przede wszystkim sznurki suszarki. Kiedy mamy dużą rodzinę a pranie jest naprawdę spore watro oprócz suszarki umocować regulowane sznurki, które można dowolnie podnosić i wsuwać na określoną wysokość dzięki takiemu rozwiązaniu na podłodze mamy więcej przestrzeni. Pralnia z suszarnią są prawdziwa wygodą dla każdej pani domu dzięki nim cały proces prania i suszenia jest bardzo usprawniony.

Archiwum kategorii 'Designe'

Wnętrze w stylu góralskim

Wnętrze w stylu góralskim Rejony górskie są bardzo atrakcyjnym punktem nie tylko ze względu na piękne widoki, ale przede wszystkim ciekawą tradycję. Kultywowanie tradycji widać tutaj na każdym kroku doskonałym potwierdzeniem na te słowa jest sam wystrój wnętrz chat góralskich. Pomimo upływu tylu lat nadal budowane są w tym samy stylu. Miejscem centralnym w chacie góralskiej jest kuchnia jest ona zawsze obszerna, ponieważ to tutaj przygotowuje się posiłki oraz je konsumuje. Wszystkie meble, jakie możemy tutaj spotkać wykonane są z drewna najczęściej dębowego, co ciekawe prawie w każdym wypadku są to ręcznie robione elementy umeblowania. Charakterystycznym dekorem są wszelkie elementy związane z ludowością. W chodząc do wnętrza góralskiego może spotkać kolorowe chusty, haftowane obrusy czy rzeźby w zasadzie wszytko, co wykonują górale własnoręcznie. Nie ma tutaj na pewno miejsca na przypadkowość wszystkie elementy wystroju tworzą spójną całość i związane są z tradycyjnymi stylami ludowymi. Wetrze domostw obłożona jest drewnem, dlatego też powtarza się ten materiał w meblach dekoracjach czy ścianach. Górale lubią kolory oraz rożne dekoracje. Pomimo nagromadzeniu wielu elementów przestrzeń wydaje się być ciepłą i przytulną.