Menu:

Wpisy

O serwisie

Mieszkanie w prywatnym domu jest ogromnym przywilejem w dzisiejszych czasach. Korzystając z takiej możliwości przygotowujemy dom według własnego gustu, dzięki czemu znacznie podnosimy komfort. Budowanie domu to bardzo trudny proces, pod względem finansowym jak również technologicznym. Zwykle samo budowane wykonywane jest ściśle według projektu technologicznego. Większą swobodę mamy podczas wyboru wystroju i elementów składowych każdego pomieszczenia. Jest to chwila, która cieszy każdego inwestora, ponieważ to właśnie podczas dobierania wystroju możemy pokazać własny charakter i dostosować dom do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dość odpowiedzialny, ponieważ od naszych decyzji będzie zależał wygląd naszego budynku.

Kategorie

Wystrajanie wnętrz powinniśmy zacząć od oceny naszych własnych możliwości, jak sami się pewnie domyślacie od zasobności naszego portfela zależy, jakość wykończenia naszego budynku. Jednak należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko, postaramy się w poniższym artykule udowodnić, że posiadając mały fundusz możemy również urządzić nasze mieszkania w sposób imponujący. Wystrój naszego domu będzie zależał wyłącznie od poziomu naszej kreatywności i wyobraźni. domy energooszczędne Gałka meblowa

Elewacja zewnętrzna

Elewacja zewnętrzna Wygląd naszego domu i to jak oceniają go inni w dużym stopniu zależy od wykończenia elewacji zewnętrznej. Oczywiście jest to kwestia gustu i potrzeb każdego inwestora, a więc dość ciężko jest porównywać osobne projekty, jednak najbardziej popularne są elewacje pasujące do ogólnego zamysłu budynku. Elewacja jest to wykończenie zewnętrzne budynku. Inaczej mówiąc jest to tynk pokrywający ściany domu. Wykonywanie elewacji odbywa się zwykle na kilka sposobów. Metody dobiera się indywidualnie do budynku. W zależności od potrzeb tynki nakłada się bezpośrednio na ścianę lub na styropian czy inną izolację termiczną. Tynki nakłada bezpośrednio na ścianę wykorzystywane są w przypadku, jeżeli budynek wymurowany jest z podwójnej ściany. Dzięki takiemu systemowi izolacja termiczna umieszczona jest pomiędzy ścianami. Tynk taki charakteryzuje się dłuższą żywotnością, oraz większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli nasz dom posiada wyłącznie pojedynczą ścianę, zwykle nakłada się izolację na zewnątrz. Następnie nakłada się klej oraz siatkę wzmacniającą, a następnie nakłada się tynk. W zależności od gustów tynków mamy kilka rodzajów. Najczęściej wykorzystywanymi są teraz tynki akrylowe, które cechuje wysoka, jakość przy niskich kosztach.

Taras

Taras Taras jest wspaniałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu. Coraz więcej projektów ma w swoim zarysie właśnie taki ternem, ponieważ domy z tarasami sprzedają się najbardziej. Taras jest przestrzenią jak najbardziej użyteczną, na której w porze letniej spędzamy dużo czasu. Ma on bezpośrednie powiazanie z częścią mieszkalną najczęściej można się do niego dostać bezpośrednio z ogrodu lub salonu. Taras jest dobrym, miejscem na wypoczynek czy prace trzeba jednak go najpierw dobrze rozplanować. Na początku musimy zając się podłożem twarda ziemia nie sprzyja wypoczynkowi dobrze, jeśli wyłożymy na nią płytki lub elementy drewna w zasadzie to, na co mamy ochotę. Tarasy mogą mieć rożny wygląd kształty i wielkość te parametry ustalamy już we własnym zakresie. Tarasy dobrze spisują się na dużej działce gdzie możemy nich bezpośrednio obserwować nasz ogród. Jeśli natomiast mamy małą działkę możemy wykonać je troszkę mniejsze lub zrezygnować z części ogrodu na ich rzecz. Tak na prawdę na trasie też możemy posadzić rośliny i zioła, aby było na nim pięknie i kolorowo. Dobrym pomysłem jest też przewidzenie zadaszenia. Dzięki dachowce będziemy mogli spędzać czas na powietrzu nawet, kiedy będzie padał deszcz. Zimową porą daszek może posłużyć, jako osłona dla roślin czy drobnych gadżetów, które nie znalazły sobie miejsca w domu.