Menu:

Wpisy

O serwisie

Mieszkanie w prywatnym domu jest ogromnym przywilejem w dzisiejszych czasach. Korzystając z takiej możliwości przygotowujemy dom według własnego gustu, dzięki czemu znacznie podnosimy komfort. Budowanie domu to bardzo trudny proces, pod względem finansowym jak również technologicznym. Zwykle samo budowane wykonywane jest ściśle według projektu technologicznego. Większą swobodę mamy podczas wyboru wystroju i elementów składowych każdego pomieszczenia. Jest to chwila, która cieszy każdego inwestora, ponieważ to właśnie podczas dobierania wystroju możemy pokazać własny charakter i dostosować dom do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dość odpowiedzialny, ponieważ od naszych decyzji będzie zależał wygląd naszego budynku.

Kategorie

Wystrajanie wnętrz powinniśmy zacząć od oceny naszych własnych możliwości, jak sami się pewnie domyślacie od zasobności naszego portfela zależy, jakość wykończenia naszego budynku. Jednak należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko, postaramy się w poniższym artykule udowodnić, że posiadając mały fundusz możemy również urządzić nasze mieszkania w sposób imponujący. Wystrój naszego domu będzie zależał wyłącznie od poziomu naszej kreatywności i wyobraźni. architekt Łódź suwnice bramowe Ekskluzywne lampy stołowe szafy przesuwne na wymiar kraków strony www poznań

Archiwum kategorii 'Pomieszczenia w domu'

Zastosowanie światła LED w domu

Zastosowanie światła LED w domu Wystrój mieszkania to możliwość wykazania się naszej wyobraźni i kreatywności. Pomysłów na ukończenie każdego pomieszczenia obecnie jest niezliczona ilość, ale da się zauważyć bardzo popularny trend, a mianowicie podświetlania licznych elementów za pomocą świateł led. Ma to podwójne podłoże. Pierwsze z nich to naturalnie estetyczne, którym zajmiemy się w tym artykule. Drugie z nich to oszczędnościowe, o którym również warto wspomnieć, ponieważ pobór mocy takiego rodzaju światła jest kilkakrotnie mniejszy od oświetlenia halogenowego czy wolframowego. Miejsca, w których najczęściej możemy spotkać oświetlenie led to kuchnia, łazienka, salon, korytarz, klatka schodowa, czyli jak sami widzicie prawie całe mieszkanie. Jeżeli chodzi o kuchnię zwykle podświetla się cokół mebli lub blat roboczy. W łazience światła led spotyka się dookoła lustra lub prysznica. W salonie często podświetla się ledami obrazy lub ciekawe elementy wystroju. W korytarzy światłem led zwykle wyznacza się kierunek poruszania oraz miejsce składowania odzieży wierzchniej oraz obuwia. Bardzo ciekawy efekt ze światłami led uzyskuje się na klatce schodowej. Podświetla się zwykle każdy stopień, co znacznie podnosi efektywny wygląd naszych schodów.

Archiwum kategorii 'Pomieszczenia w domu'

Piękna jadalnia

Piękna jadalnia Jadalnia to pomieszczenie w każdym mieszkaniu, która oprócz roli użytkowej musi być ozdobą. W nowoczesnych projektach jadalnie to zwykle pomieszczenia otwarte, łączące się z kuchnią, dzięki czemu uzyskujemy optyczne powiększenie przestrzeni. Oczywiście jadalnię wyróżnia kilka ważnych elementów. Urok jadalni uzyskujemy głównie poprzez zastosowanie odpowiednich barw oraz mebli. Jadalnia to pomieszczenie użytku dziennego, a co za tym idzie możemy zastosować tutaj oświetlenie stonowane, ponieważ światło słoneczne wystarczająco oświetla większość pomieszczenia. Bardzo modnym trendem obecne jest stosowanie lamp wiszących umiejscowionych niewysoko nad stołem jadalnym. Uzyskujemy dzięki temu efekt intymności, a dzięki odpowiedniej atmosferze posiłki spożywane rodzinnie są o wiele przyjemniejsze. Czołowym elementem jadalni jest naturalnie stół jadalny, którego wielkość zazwyczaj dobiera się do wielkości rodziny, a dokładnie do jej liczebności. Stoły jadalne są najczęściej przygotowywane z drewna, dzięki czemu są wytrzymałe i długotrwałe. Istotne w tym pomieszczeniu są również komody i szafki, ponieważ dostarczają one niezbędnej przestrzeni na przechowywanie zastawy obiadowej, obrusów i reszty niezbędnych elementów.

Archiwum kategorii 'Pomieszczenia w domu'

Pokój na poddaszu

Pokój na poddaszu Na rynku dostępnych jest wiele gotowych projektów można wybierać domy o rożnej wielkości kształcie, wszytko zależy do tego, jakie mamy predyspozycje. Coraz więcej inwestorów skłania się jednak na domki z poddaszem mieszkalnym. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, po pierwsze pomieszczenia same w sobie już są ciekawe. Dzięki licznym skosom można stworzyć tutaj wspaniałe pokoje. Tak na prawdę nie trzeba nawet dużego wkładu, aby pomieszczenia były ładne. Pokój na poddaszu trzeba urządzać według określonych zasad, czyli najpierw wstawimy na oświetlenie, ponieważ z braku dużego standardowego okna do pokoju wpada mało światła. Ściany z kolei dobrze jest pokryć w dwóch kolorach wówczas pokój będzie wyglądał nowocześnie. Sufit powinien być biały, aby odbijać światło z kolei boczne ściany mogą być w dowolnym kolorze. Pokój na poddaszu z racji swojego kształtu trzeba właściwe umeblować. Pod skosem dobrze jest ulokować łóżko do spania lub małe szafki tak abyśmy otrzymali jak najwięcej powierzchni użytkowej. Ciekawym rozwiązaniem na poddaszu są też dekory można tutaj w zależności od przeznaczenia pokoju użyć ciekawych figurek, zdobień, czy obrazów. Musimy pamiętać też o tym ze bardzo często w pokoju na poddaszu znajduje się belka ją też można dobrze zaaranżować wystarczy tylko obłożyć ją kamieniem czy klinkierem i zawiesić na niej ramki, aby wnętrze nabrało innego wyrazu.

Archiwum kategorii 'Pomieszczenia w domu'

Wystrój łazienki na piętrze

Wystrój łazienki na piętrze Łazienka na piętrze to bardzo dobry pomysł. W projektach domów jednorodzinnych jest to popularny trend. Oczywiście zalet płynących z posiadania łazienki jest bardzo wiele, ale w tym artykule skupimy się na wystroju łazienki znajdującej się na piętrze mieszkalnym. Wystrój należałoby zacząć od dostosowania sieci elektrycznej i hydraulicznej, ponieważ to od nich będzie zależało, w którym miejscu będziemy mogli postawić urządzenia niezbędne łazience. Następnie ważne jest pokrycie ścian i podłogi. Najczęściej wykorzystuje się ceramikę, ponieważ doskonale izoluje przed wilgocią. Kolorystyka to najczęściej biel lub jej pochodne. Pomaga to naturalnie powiększyć optycznie pomieszczenie, a dodatkowo sprawia wrażenie sterylnego pomieszczenia, co zdecydowanie podniesie jego prestiż. Łazienka na piętrze najczęściej wyposażona jest w łazienkę, a to ze względu na to, że po ciężkim dniu pracy mamy ochotę na chwilę relaksu przed położeniem się spać. Warto dodać, że łazienka bardzo wdzięcznie wygląda po umieszczeniu w niej ozdobników, a chodzi tutaj głównie o piękne wieszaki na ręczniki, stylowy kosz na pranie. Ciekawym wystrojem są lustra z podświetleniem, które nadadzą naszej łazience ekskluzywnego wyglądu.

Archiwum kategorii 'Pomieszczenia w domu'

Kuchnia minimalistyczna

Kuchnia minimalistyczna Minimalizm to bardzo ciekawy kierunek w nowoczesnym budownictwie, dotyczy on nie tylko budowania mieszkań, ale również ich urządzania. Zgodnie z tą myślą postaramy się przygotować dla was artykuł o kuchni w stylu minimalistycznym. Zgodnie z tym zamysłem kuchnie nie są wielkimi pomieszczeniami, które zapewniają jedynie podstawowe funkcje. Równie często w stylu minimalistycznym rezygnuje się z tradycyjnych kuchni, na rzecz aneksów kuchennych, które stają się integralną częścią innych pomieszczeń, jak jadalni czy salonu. Pamiętajmy jednak, że mała kuchnia to nie tylko wady, ale głównie zalety. Dzięki niewielkiej kuchni nie tracimy zbyt wiele czasu na jej sprzątanie, a dla nowoczesnych pań domowych jest to ogromna zaleta. Naturalnie wyposażenie kuchni w stylu minimalistycznym jest podobne jak do tej tradycyjnej, a więc spotyka się tutaj lodówkę, kuchnię, zmywarkę kilka szafek stojących oraz wiszących, regały lub inne elementy pozwalające magazynować nasze przedmioty. Warto jednak nadmienić, iż kuchnie otwarte są widoczne z większej części domu, a więc należy często dbać o jej porządek, ponieważ odwiedzający nas goście nie oszczędzą nam komentarzy na temat naszego dbania o mieszkania, a nieposprzątana kuchnia w szczególności postawi nas w niekorzystnym świetle.

Archiwum kategorii 'Pomieszczenia w domu'

Wnętrze z antykami

Wnętrze z antykami Wnętrza mogą być urządzane w rożnym stylu zazwyczaj jednak decydujemy się na tradycyjne. Wpływ na nasz wybór ma tradycja, styl wychowania, oraz fundusze, które pozwalają lub nie na duże operacje finansowe w naszym domu. Jeśli zależy nam, aby nasz dom wydal się gościom bogaty i klasyczny watro jest postawić na antyki, te zawsze przykuwają uwagę gości i wzbudzają podziw. Antyki to przedmioty, które są bardzo cenne nie tylko dla kolekcjonerów sztuki, ale też pod względem finansowym. Im przedmiot posiada więcej lat, tym jego wartość wzrasta. Jest ogromne grono ludzi, którzy za antyki mogą zapłacić krocie, ponieważ są prawdziwymi koneserami sztuki. Antyki są przepięknymi przedmiotami, które trzeba w domu dobrze wyeksponować, czyli podkreślić ich walory. Jeśli chodzi o obrazy kupujemy do nich grube pozłacane ramy, aby nadać im klasyczny wyraz, z kolei wszelkie drobiazgi jak ozdoby, zastawę czy figurki umieszczamy w centralnej części naszego mieszkania. Dobrze też, aby te przedmioty znajdowały się za szkłem wówczas mniej się niszczą. Wnętrze z antykami zobowiązuje do pewnego stylu w domu, czyli wszystkie elementy wystroju muszą być klasyczne, nie ma tutaj też miejsca na pstrokate kolory, barwy ścian to zazwyczaj pastele lub biel, która jest najmodniejsza w tym sezonie.