Menu:

Wpisy

O serwisie

Mieszkanie w prywatnym domu jest ogromnym przywilejem w dzisiejszych czasach. Korzystając z takiej możliwości przygotowujemy dom według własnego gustu, dzięki czemu znacznie podnosimy komfort. Budowanie domu to bardzo trudny proces, pod względem finansowym jak również technologicznym. Zwykle samo budowane wykonywane jest ściśle według projektu technologicznego. Większą swobodę mamy podczas wyboru wystroju i elementów składowych każdego pomieszczenia. Jest to chwila, która cieszy każdego inwestora, ponieważ to właśnie podczas dobierania wystroju możemy pokazać własny charakter i dostosować dom do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że jest to proces dość odpowiedzialny, ponieważ od naszych decyzji będzie zależał wygląd naszego budynku.

Kategorie

Wystrajanie wnętrz powinniśmy zacząć od oceny naszych własnych możliwości, jak sami się pewnie domyślacie od zasobności naszego portfela zależy, jakość wykończenia naszego budynku. Jednak należy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko, postaramy się w poniższym artykule udowodnić, że posiadając mały fundusz możemy również urządzić nasze mieszkania w sposób imponujący. Wystrój naszego domu będzie zależał wyłącznie od poziomu naszej kreatywności i wyobraźni.

Wystrój pokoju gościnnego

Wystrój pokoju gościnnego Pokój gościnny to pomieszczenie niezbędne w nowoczesnych projektach budynków mieszkalnych. Jak sama nazwa wskazuje swoje zastosowanie znajduje ono w chwili odwiedzin najbliższej rodziny lub przygodnych gości, którzy mają ochotę trochę się z nami rozerwać i spędzić w naszym domu noc. Dzięki przygotowanemu pokojowi dla gości możemy ze spokojną głową nie martwić się o niezbędną przestrzeń mieszkalną. Wystrój pokoju gościnnego nie musi być ekstrawagancki, powinniśmy się kierować wystrojem sypialni, ponieważ najczęściej do tego nam właśnie służy. Pokój gościnny zwykle nie przekracza kilkunastu metrów kwadratowych powierzchni, ponieważ do spania jest nam nie wiele potrzeba, poza wygodnym łóżkiem. Jest to naturalnie najważniejszy element pokoju gościnnego, zaraz po kilku szafkach lub komodach, aby nasi goście mogli rozłożyć swoje rzeczy osobiste. Dobierając kolorystykę ścian, powinniśmy kierować się w stronę stonowanych kolorów, które pomogą nam podnieść, jakość spania i odpoczynku w tym pokoju. Równie ważnym elementem jest dobór oświetlenia, ponieważ ostra barwa i jaskrawe światło staną się przeszkodą w relaksie, co z pewnością nie będzie chwalone przez osoby tam przebywające.

Wystrój pokoju dla synka

Wystrój pokoju dla synka Pomieszczenia w domu mają bardzo różne przeznaczenie, a ich wystrój przeważnie dostosowany do osoby, która dane pomieszczenie zajmuje. Bardzo ciekawym zajęciem jest projektowanie pokoju dla chłopczyka. Każdy z nas młodych rodziców chciałby posiadać rodzeństwo. W czasach obecnych bardzo popularnym modelem rodziny jest posiadanie dwoje dzieci, chłopczyka i dziewczynki. Kolorystyka pokoju dla synka to naturalnie kolor niebeski. Chłopcy w wieku dziecięcym lubują się w kolorach jasnych pastelowych, dzięki czemu pomieszczenie sprawia wrażenie bezpieczniejszego i przyjaźniejszego. Naturalnie jednolity kolor pokoju jest obecnie niemodny, dlatego stosuje się kolory, jako podział poszczególnych części pomieszczenia. W wieku niemowlęcym w pomieszczeniu będzie nam potrzeba miejsca na ulokowanie łóżeczka, stolnicy na przebieranie naszego bobasa, ważna jest również przestrzeń na szafki i komody, w których to będziemy mogli chować i układać liczne ciuszki oraz niezbędne przedmioty używane do pielęgnacji dziecka. Wraz ze wzrostem chłopca coraz większą część pomieszczenia będą zajmowały regały na zabawki, jakie nasze dziecko zgromadzi. Modernizacja pokoju dla synka będzie dość częsta, jednak zwykle sprawia to przyjemność rodzicom.

Wystrój werandy

Wystrój werandy Weranda jest to pierwsze pomieszczenie w naszym domu. Zamiennie nazywana jest altanką. Pomieszczenie to ma za zadanie wprowadzenie nas do mieszkania. Werandę zwykle charakteryzuje niewielka powierzchnia, najczęściej nie przekracza ona kilku metrów kwadratowych. Jest to uwarunkowane funkcją przejściową tego pokoju. Weranda wykończona jest według ogólnie panującego trendu. Umeblowanie tego pokoju jest zazwyczaj bardzo proste, a mianowicie znajduje się w niej jedynie szafka na buty, kilka szafek wiszących. Miejsce na wieszanie naszej garderoby wierzchniej oraz elementy dekoracyjne, które zmieniają się w zależności od gustu gospodarzy. Weranda to pomieszczenie, przez które wchodzi lub wychodzi się na zewnątrz, a więc musi ono posiadać dobrą izolację. Drzwi tutaj umieszczone muszą być inne niż reszta znajdująca się w budynku, ponieważ muszą dodatkowo zapewniać izolację termiczną, jednak o tym elemencie ze względu na jego walory dekoracyjne wspomnimy w dalszej części artykułu. Wystrój werandy to jednak nie tylko meble, ale również wykończenie okna. Ze względu na niewielką powierzchnię musimy zastosować niewielką firankę, zwykle umieszczoną na delikatnym karniszu, aby zbędnie nie zajmować przestrzeni.

Wystrój łazienki na piętrze

Wystrój łazienki na piętrze Łazienka na piętrze to bardzo dobry pomysł. W projektach domów jednorodzinnych jest to popularny trend. Oczywiście zalet płynących z posiadania łazienki jest bardzo wiele, ale w tym artykule skupimy się na wystroju łazienki znajdującej się na piętrze mieszkalnym. Wystrój należałoby zacząć od dostosowania sieci elektrycznej i hydraulicznej, ponieważ to od nich będzie zależało, w którym miejscu będziemy mogli postawić urządzenia niezbędne łazience. Następnie ważne jest pokrycie ścian i podłogi. Najczęściej wykorzystuje się ceramikę, ponieważ doskonale izoluje przed wilgocią. Kolorystyka to najczęściej biel lub jej pochodne. Pomaga to naturalnie powiększyć optycznie pomieszczenie, a dodatkowo sprawia wrażenie sterylnego pomieszczenia, co zdecydowanie podniesie jego prestiż. Łazienka na piętrze najczęściej wyposażona jest w łazienkę, a to ze względu na to, że po ciężkim dniu pracy mamy ochotę na chwilę relaksu przed położeniem się spać. Warto dodać, że łazienka bardzo wdzięcznie wygląda po umieszczeniu w niej ozdobników, a chodzi tutaj głównie o piękne wieszaki na ręczniki, stylowy kosz na pranie. Ciekawym wystrojem są lustra z podświetleniem, które nadadzą naszej łazience ekskluzywnego wyglądu.

Wystrój pralni

Wystrój pralni Urządzanie pralni w naszym domu zwykle jest konsekwencją niewielkiej łazienki. Prowadzenie domu jest ściśle związane ze sprzątaniem, a jego nieodzowną częścią jest wykonywania prania. Szczególnie w chwili, kiedy mamy w domy dużo dzieci. Pralnia nie musi być wielkim pomieszczeniem, ponieważ podczas jego projektowania musimy przewidzieć miejsce na podstawowe urządzenia. Są nimi naturalnie pralka, suszarka, stół do prasowania, żelazko oraz wygospodarowana przestrzeń na suszenie prania. Jeżeli nasza pralnia posiada małą powierzchnię powinniśmy starannie dobrać kolorystykę oraz oświetlenie, ponieważ jasne kolory pomogą optycznie zwiększyć pomieszczenie. Pralnia to jak wiadomo pomieszczenie gospodarcze, a więc jako wykończenie podłogi oraz ścian powinno być zrobione z płytek ceramicznych. Chronią one ściany i podłogę przed nadmiernym działaniem wilgoci, a jednocześnie pozwalają na bardzo łatwe sprzątanie. Ważnym aspektem w pralni jest wentylacja, ponieważ schnące pranie wydziela dużo wilgoci, która musi zostać odprowadzona z pomieszczenia. Samo pomieszczenie powinno być zamykane, ponieważ nie zawsze mamy czas, aby zadbać o odpowiedni porządek, a dzięki osobnym drzwiom możemy zamaskować nasz drobny nieład.